Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil

Portal Leśniczego - linki SILP

Wysłane przez a.andrzejewski 
Portal Leśniczego - linki SILP
08 Aug 2013 - 13:28:25
08 sierpnia 2013 r. otrzymaliśmy następującą informację od administratora Portalu Leśniczego (daw. "connectra", aktualnie Mobile Access)....

Informuję, że w dniu dzisiejszym po godzinie 16:00 zostaną usunięte tradycyjne linki aplikacji webowych "SILPWeb" i "testSILPWeb".
Dostęp do serwisów możliwy będzie wyłącznie za pomocą aplikacji natywnych.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-08 13:30 przez a.andrzejewski.
Załączniki:
otwórz | pobierz - linki.jpg (37.5 KB)
Re: Portal Leśniczego - linki SILP
13 Aug 2013 - 20:37:41
Dostęp do SILP poprzez tzw. "Aplikacje natywne" to porażka. Starsi leśniczowie mają z tym problemy zwłaszcza, że link do silpweb jest za każdym razem gdzie indziej, a zalogowanie z "windows" jest prawie niemożliwe. Piszę "prawie", bo może komuś się to udało - mnie nie. Windows 7 z IE blokuje wszystko co nie ma aktualnego certyfikatu (tak jak LP). Proponuję wrócić link do SILP na poprzednie miejsce. Połaczenie poprzez portal leśniczego i tak jest już "potwornie bezpieczne".
Dlaczego mam nosić całe "Biurko leśniczego" do domu, aby zobaczyć sobie jakiś raport. Nie wszyscy mieszkają w leśniczówkach i nie wszyscy mają na swoich biurkach laptopy.
O ile dostęp z KNX nie sprawia problemu, to jednak dostęp "z domu" jest niemożliwy. Firefox muli niemiłosiernie, Internet Explorer nawet nie muli - wogóle nie można się połączyć z aplikacjami natywnymi.
Co z tego, że tworzycie cuda z raportami czy innymi "nowymi funkcjonalnościami" kiedy nie będzie można z nich normalnie korzystać. Przecież i tak większość pracy "biurowej" robi się w domu po godzinach.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-13 20:58 przez a.mendrala.
14 Aug 2013 - 08:47:55
Przesiadka na nową wersję "conenctry" (obecnie "Mobile Access"winking smiley była ponoć koniecznością. Connectra nie jest już dostępna. Nowe narzędzie zostało napisane przez CheckPointa od nowa i jak widać zawiera błędy. Przeniesieniu linków do SILPWeb wynikało z tego, ze bez zapięcia "aplikacji natywnych" właściwie nie dało się połączyć z bazą LAS (nie chodziło o zwiększenie bezpieczeństwa).
Niestety zapinanie połączeń natywnych też się popsuło, w szczególności przy słabych łączach.
Odpowiednie służby cały czas diagnozują te problemy i próbują coś zaradzić.
Też chciałbym żeby nie było takich kłopotów i żeby dostęp do SILP był jak najprostszy.
Czekam na rozwiązanie problemu...
19 Aug 2013 - 11:08:50
Doraźnym rozwiązaniem kłopotów z zapinaniem aplikacji natywnych jest naciśnięcie klawisza F5 (odśwież) w momencie kiedy przez dłuższą chwilę okienko "extendera" nie odpowiada. W każdym razie nie trzeba zamykać okienka "extendera", czy się ponownie przelogowywać. Spróbujcie, to działa!
iz.
12 Sep 2013 - 19:47:05
a.mendrala Napisał(a):
-------------------------------------------------------
Piszę> "prawie", bo może komuś się to udało - mnie
> nie. Windows 7 z IE blokuje wszystko co nie ma
> aktualnego certyfikatu (tak jak LP).

Trochę już trwa to rozwiązywanie problemu. Połączenie spod Windowsa ciągle jest w sumie nieosiągalne.
Coraz częściej słyszę też od leśniczych o problemach z dostępem w ogóle do silpWeb.
Wszyscy się już nauczyli korzystać z raportów, oswoili się z nimi ale jak mają się nie denerwować, gdy sprzęt ich zawodzi?

Kiedy w końcu logując się RAZ loginem domenowym będzie można dostać się we wszystkie udostępnione użytkownikowi miejsca?

Pozdrawiam
IzaR.
17 Sep 2013 - 07:36:54
Witam serdecznie.
Proponuję zainstalować sobie program Oracle VirualBox. Jest to maszyna wirtualna pozwalająca odpalić na windowsie większość systemów w tym KNX, którego oczywiście trzeba ściągnąć lub wziąć od administratora na pendriv lub płytce.
Pozdrawiam
mb
17 Sep 2013 - 18:25:20
Witam.

Niestety u nas również niektóre osoby mają teraz problem z dostępem do SILPWeb'u, np. ci, u których była awaria sprzętu.

W moim przypadku, na komputerze prywatnym, żeby jak najbardziej uprościć-przyspieszyć łączenie z SILPWeb, zmieniłem:

1. Ustawiłem uruchamianie automatyczne SSL Network Extender - nie trzeba klikać "Połącz"
2. Ostrzeżenie "Security Warning" wyeliminowałem przez zaznaczenie w Panel Sterowania/Java/Advanced/Mixed Code - "Enable - hide warning and run with protections".
3. Do "Ulubionych" na stronie startowej dodałem link do Firefox'a z parametrem 'https://web.silp.las.gov.pl' - po kliknięciu w utworzony skrót strona otwiera się w nowej karcie Firefox'a, a nie w IE.

Windows 7
Firefox 20.0.1
Java 7 update 25
Łącze 1 MB - neostrada.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-18 07:12 przez mb.
24 Jan 2014 - 10:08:28
A jak połączyć się z silpWeb z Kubuntu/ Ubuntu? Skoro mam WPN to powinno działać... Ktoś używa w ogóle Linuksa poza KNX?
Axe
04 Feb 2014 - 23:03:10
Co do windowsa i "zapinania" aplikacji natywnych to oprócz ciągłej aktualizacji javy trzeba mieć jeszcze aplikację SSL Network Extendet we właściwej wersji - dla windows 7 pod tym adresem : bit.ly/zmSYkI

Proponuje jeszcze zmniejszyć zabezpieczenia javy do poziomu Medium,

Powinno działać na każdej przeglądarce.

Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-04 23:07 przez Axe.
mb
12 Feb 2014 - 14:10:02
Na Firefoksie działa bez problemu, trzeba tylko zatwierdzić komunikaty (w języku angielskim) o "niezaufanym" wystawcy certyfikatu.
Takie są "obostrzenia" w nowszych wersjach Javy (tej na Windows).
Na "Stanowisku" takiego problemu nie ma, tam inna wtyczka obsługuje Javę.

Minęło już pół roku od czasu zgłoszenia problemu - nic się nie zmieniło.
A SILPWeb będzie wykorzystywany w coraz większym stopniu.

Oczywiście, że można instalować wirtualne maszyny, ale dostęp do SILPWeb'u powinien być prosty i szybki.

Windows 7
Firefox 25.0.1
Java 7 update 51
Łącze 1 MB - neostrada.
16 Feb 2014 - 19:41:36
Witam. Mam ostatnio problem z dostępem do Panelu z komputera w domu. Nie mogę dodać wyjątku certyfikatu bezpieczeństwa. W załączeniu screeny z komunikatami błędów. Jak to obejść ? Dzięki

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-16 19:43 przez forestman.
Załączniki:
otwórz | pobierz - blad_panel_screeny.docx (668.4 KB)
mb
17 Feb 2014 - 23:45:27
Zabezpieczenia Javy. Można ustawić "Security level" na "Medium", ale można też zostawić domyślne "High" i dopisać adres portalu do listy wyjątków.

1. Upewnić się, że mamy najnowszą wersję Javy (aktualnie 7 update 51) - http://www.java.com/pl/

2. Wpisać "Java" w Start/Wyszukaj programy i pliki i wybrać "Configure Java" )

3. Wybrać zakładkę "Security".

4. Kliknąć "Edit site list"

5. Kliknąć "Add"

6. Wkleić (ctrl+V) adres portalu - https : // portal. lesniczego. lasy. gov. pl / (bez spacji)

7. Kliknąć "OK" i jeszcze raz "OK".

Niestety, pomimo tych ustawień i tak trzeba będzie potwierdzać "Do you want to ... ? "

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-18 00:07 przez mb.
19 Feb 2014 - 23:22:04
Dzięki.Działa poprawnie.
04 Mar 2014 - 08:57:43
Witam, od dwóch dni nie mogę zalogować się do websilp. Po kliknięciu linku pojawia się jakaś strona serwisowa. Trwa jakaś konserwacja ?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować